Niemenmökki sijaitsee kirkasvetisen Syysjärven rannalla Anttolassa, vain puolen tunnin ajomatkan päässä Mikkelistä.
Tätä siistiä ja tilavaa mökkiä on laajennettu talvella 2011-2012. Päämökkiin mahtuu majoittumaan 5 henkilöä. Päämökissä vuoteet ovat yläkerrassa, joka on yhtenäistä tilaa. (Alakerran takkahuoneessa on levitettävä vuodesohva, jos kaikki eivät halua nukkua samassa tilassa yläkerrassa ja lisäksi saunamökin takkahuoneessa on levitettävä puulaveri, jossa voi kesäaikaan nukkua kaksi henkilöä.)
Grillauksen ystäville mökiltä löytyy rannan tuntumassa oleva tiiligrilli tai grillikatoksen kaasugrilli. Mökin läheisyydessä on kota, jota voi halutessaan käyttää (ei näköyhteyttä). Kota on toisen mökkimme asiakkaiden kanssa yhteisessä käytössä, retkeilyajatuksella.
Päämökki sijaitsee matalan hiekkalahden rannassa, joten ranta soveltuu hyvin myös pienille lapsille. Saunamökin edessä on laituri ja hiekkaranta, joka syvenee nopeammin.
Esittelykuvia klikkaamalla, saat joistakin kuvista esiin lisäinfoa.
TÄHÄN MÖKKIIN EI VOI TUODA LEMMIKKIELÄIMIÄ!
Löydät meidät nyt myös Facebookista: https://www.facebook.com/tiusasenlomamokit/
Syysjärvi,
loiva hiekkaranta,
sopii lapsille,
rantaviivaa 100m
etäisyyksiä
kauppa 15km,
lähinaapuri 150m,
ravintola 15km,
bussipysäkki 15km,
juna-asema 30km,
Neitvuori 10km, Anttola 15km, Mikkeli 30km, Lappeenranta 140km, Naapurin savusauna sijaitsee n. 60m päässä päämökistä samassa lahdessa. (Neighbour's smokesauna is located in the same gulf, about 60m from the main cottage)