Täällä rauhassa on hyvä olla.
Mökissä sähköt, puusauna, sisävessa ja lämmin vesi. Makuupaikat yläkerrassa 1x120 cm ja 2x80cm (yhdistettävissä). Alakerrassa levitettävä laveri. Saatavana myös matkasänky vauvalle. Puut kuuluu hintaan.
Juomavesi tulee omasta lähteestä. Mökissä ilmalämpöpumppu, sähkö- ja puuhella, sähkö- ja leivinuuni, jääkaappi / pakastin (jenkkikaappi), mikro, astianpesukone, kahvin- ja vedenkeitin, leivänpaahdin, yms keittiövälineitä, pyykinpesukone, CD/Radio sekä 2 x älyTV. Mökki varustettu myös pienempiä lapsia ajatellen. Pihassa grillikatos ja tunnelmallinen pikku kota.
Käyttöön saatavana erillistä korvausta vastaan pilikkivälineitä, lumikengät ja parit eräsukset. Kesällä pari polokupyöree ja kalastusvälineitä. Lisäpalveluna saatavana myös loppusiivous 100€ ja liinavaate/pyyhe setit 10€/hlö. Langaton netti prepaydillä. Lemmikit lisäkorvausta vastaan tervetulloo.
Leppäjärven rantaan 70 m, josta löytyy pieni terassi ja laituri. Matala ruopattu luonnonranta. Pohjassa kallioo, kivvee, savvee ja muttoo. Kunnon tervattu puinen soutuvene käätössä. Kallookii nykyään saapi.
Naapureihin 200m, mutta saapi olla rauhassa.