Villa Lakan lomahuvila Väliväylän varrella Luumäen Kannuskoskella toivottaa Teidät tervetulleiksi viettämään rentouttavaa lomaa.
Väliväylä tarjoaa hyvät puitteet lomailuun, uintiin, kalastukseen ja melontaan. Lähialueilta löytyy mukavia marja- ja sienipaikkoja. Tolpankankaan luontopolku ja laavu ovat mielenkiintoisia retkikohteita kävelyetäisyydellä. Talvella hiihtolatu mökin läheisyydessä.
Kodikas ja viihtyisä huvila on rakennettu yli 100 vuotta sitten metsäyhtiön uittotaloksi. Saneerauksessa ja laajennuksessa vanha uittotupa on saanut uuden ilmeen ja kaikki nykyajan mukavuudet. Kuitenkin säilyttäen ripaus vanhanajan tunnelmaa mm. jättämällä vanhaa hirsiseinää näkyviin nykypolvien ihailtavaksi.
Olette sydämellisesti tervetulleita!
Video: https://youtu.be/rshGSigx8P0
tontti/miljöö
Luumäki, Kannuskoski,
2,4ha
Väliväylä,
matala hiekoitettu ranta,
sopii lapsille,
rantaviivaa 400m
etäisyyksiä
kauppa 20km,
lähinaapuri 250m,
ravintola 20km,
latu 5km,
hiihtohissi 40km,
bussipysäkki 8km,
rautatieasema 40km,
lentokenttä 57km,
Kouvola 40km, Lappeenranta lentokenttä/airport 57km, Imatra 95km, Kotka 75km, Mikkeli 100km, Helsinki 175km, St. Petersburg 270km, Nuijamaa border 80km, Kymiring 57km, Repovesi Natinal Park 55km